Strona Główna
Serwis Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 września 2014 10:00

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 września 2014 08:09

Niedzielny wieczór, był dla naszej wspólnoty parafialnej ucztą dla ducha i serca. Gościliśmy w naszej świątyni pana Bolesława Bryńskiego, który podczas wieczoru autorskiego pt. „Modlitwa o życie”, zaprezentował fragmenty psalmów z książki „Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa” oraz esejów z książki „Zrozumieć Inność”. Teksty przeczytali Grażyna Miszczak i Agnieszka Kaśkiewicz Stęowska. Pan Bolesław, jako osoba niepełnosprawna niewiele mówił , ale swoją postawą pełną pokoju i miłości dał piękne świadectwo radości z życia.

Dziękujemy Bogu za Ciebie Bolku :)

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 września 2014 20:36

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 września 2014 19:23

We Włocławku już po raz trzeci miało miejsce spotkanie z cyklu „Dotknij Jezusa”, które na stałe zapisuje się w sercach wielu młodych ludzi, ale również w programie duszpasterskim diecezji włocławskiej i miasta Włocławka. Tym razem około 150 młodych, rozmodlonych serc zgromadziło się w piątek 12 września o godz. 19.30 w parafii pw. św. Maksymiliana we Włocławku. Towarzyszyło im również 25 prezbiterów, z różnych zakątków diecezji. Młodzież i duchowni modlili się w intencji ŚDM 2016.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, przez wspólne śpiewy oraz modlitwę. W tematykę: „Miłość ona i on” (temat wyznaczony przez ogólnopolski program przygotowań do ŚDM 2016 „Cz@t ze Słowem!”), młodzież wprowadził ks. Marcin Figiel, wikariusz miejscowej parafii, który ukazał wieloaspektowość miłości człowieka. Kolejnym elementem była praca w grupach zebranej młodzieży, pod okiem animatorów. W tym samym czasie zebrani prezbiterzy, modlili się Liturgią Godzin, z prośbą o światło Ducha Świętego dla młodych. Kulminacyjnym punktem spotkania była adoracja i uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Antczak z parafii pw. św. Józefa na Zazamczu. Rozważania zachęcały do pięknej miłości wobec Boga, bliźnich i samego siebie, do przyjęcia jej i bezinteresownego ofiarowania potrzebującym. Szczególną intencją modlitewną podczas adoracji Najświętszego Sakramentu była prośba o dobre przygotowanie się do ŚDM 2016.

Po uroczystym błogosławieństwie słowo do młodzieży wygłosił ks. prał. kanclerz Artur Niemira, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży. W krótkim, krzepiącym słowie, zachęcił młodych do dawania mężnego świadectwa o Jezusie Chrystusie w ich życiu, rodzinach, środowiskach pracy i nauki.

Ogromny entuzjazm, który gościł w sercach młodych sprawił, że spotkanie nie miało końca… Przez długi czas młodzież uwielbiała Boga śpiewem i tańcem, za dar spotkania i dotknięcia Jezusa. Zwieńczeniem modlitewnego zgromadzenia, była wspólna agapa w salkach parafialnych. Gospodarz spotkania, ks. kan. Lesław Politowski zadbał, aby dla każdego starczyło miejsca i strawy, by nie ustać w drodze.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie „Dotknij Jezusa” w piątek 10 października o godz. 19.30 w parafii pw. św. Stanisława BM we Włocławku. Serdecznie zapraszamy, miejsca nie zabraknie :)

ks. Mateusz Kuliński

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 września 2014 14:48

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57