Strona Główna

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Serwis Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 października 2017 15:22

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 października 2017 11:23

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 września 2017 11:26

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 października 2017 11:09

Totus Tuus! I Papieski Koncert Pieśni Maryjnej u św. Stanisława BM we Włocławku, przechodzi powoli do historii! Nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie wielu cudownych, pracowitych i muzykalnych osób! Serdecznie chcę podziękować Ks. Bp. Wiesławowi A. Meringowi za błogosławieństwo i patronat; ks. kustoszowi Michałowi Krygierowi za obecność i doping; wszystkim wykonawcom: Malwinie Balcerak, Agnieszce Dondalskiej, Ewie Budzińskiej, Konradowi Weberowi, Katarzynie Szczepańskiej, Dorocie Renieckiej, Magdalenie Gorzkowskiej, Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej, Iwonie Grzelczak, Marzenie Dembickiej i Scholi parafii św. Stanisława BM, Marianowi Szczepańskiemu i chórowi CANTO, ks. Zbigniewowi Gmurczykowi, ks. Pawłowi Koralewskiemu ks. Markowi Zielińskiemu, ks. Andrzejowi Tomalakowi, al. Patrykowi Pietrasiakowi, al. Damianowi Kurzawskiemu. Dziękuję serdecznie wszystkim przedstawicielom włocławskich mediów i oprawie fotograficznej, szczególnie Agnieszce i Pawłowi Mrozowiczom z dzieciakami :-) Dziękuję za pomoc gastronomiczną, cukierniczą, kulinarną. Dziękuję za czas, zdolności, pasję i sprzęt techniczny: za „światło” - Krzysztofowi i Grzegorzowi Nejmanom, za „dźwięk” – Michałowi Paliwodzie :-) Dziękuję Jackowi i Monice, za pomysły, realizacje, czas, pasje i zdecydowanie w przygotowaniu tego Koncertu, który zawsze staje się modlitwą poprzez pracę i pracą poprzez modlitwę. Św. Janie Pawle II – módl się w naszych sprawach! Bogu niech będą dźwięki!

 


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 października 2017 10:58

 

 

Biskup Włocławski Wiesław Mering mianował wikariusza biskupiego rejonu włocławskiego. Został nim ks. prał. Sławomir Deręgowski. Swoją decyzję ogłosił dziś w katedrze włocławskiej na zakończenie Mszy św. z racji inauguracji nowego roku akademickiego. Funkcja ta postawała nieobsadzona od 2012 roku, czyli od przejścia na emeryturę poprzedniego wikariusza biskupiego, którym był ks. prał. Stanisław Waszczyński.

W dekrecie nominacyjnym, uzasadniając swoją decyzję, ks. bp Wiesław Mering przypomniał, że na spotkaniach z duszpasterzami Włocławka, które miały miejsce we wrześniu i w październiku br. „zgłaszany był postulat dotyczący mianowania także na rejon włocławski wikariusza biskupiego. Prezbiter pełniący ten urząd stałby się zwornikiem podejmowanych inicjatyw pastoralnych, a także ich pomysłodawcą; rozszerzana bowiem troska duszpasterska domaga się takiego rozwiązania”. Odpowiadając na te prośby, a także uznając ich zasadność bp Mering mianował ks. prał. Deręgowskiego wyrażając przekonanie, że jest on „znakomicie przygotowany do ich podjęcia: dziewięcioletnia posługa kapelańska, ponad pięcioletnia praca proboszczowska oraz pełnione od kilku miesięcy obowiązki dziekana dają gwarancję solidnej i ochoczej obecności Księdza Prałata wśród swoich współbraci” – napisał w dekrecie Biskup Włocławski.

Ks. prał. Sławomira Deręgowski ma 40 lat, w tym 14 lat kapłaństwa. Przez prawie 9 lat pełnił funkcję kapelana Biskupa Włocławskiego, a od 2012 roku jest proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku. Rok później został obdarzony godnością prałata kustosza Kapituły Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Od 2017 roku jest też dziekanem dekanatu włocławskiego drugiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 123

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

NASZE FILMY

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

 

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

 

Diecezjalne Studium Organistowskie