Strona Główna

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Serwis Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 lutego 2017 20:05

„Miłość – od Źródła do Źródła” – te słowa przyświecały kolejnemu spotkaniu Dotknij Jezusa, które odbyło się 17 lutego w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Wielu młodych ludzi znalazło w sobie odwagę i przyszło, aby oddać Tej Jedynej Miłości całych siebie ze swoimi problemami, wątpliwościami, radościami i marzeniami. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.30 zawiązaniem wspólnoty przez śpiewy oraz modlitwę, następnie ks. dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza Jacek Kędzierski przywitał wszystkich gości. Młodzież z naszej szkoły, pod kierownictwem pani Agnieszki Lasoty-Staszak, poprzez scenkę ewangelizacyjną wprowadziła zebranych w klimat spotkania. „Miłość – od Źródła do Źródła” to nie tyle słowa mówiące o wodzie, jakże potrzebnej do zaspokojenia pragnienia w upalny dzień, ale o byciu kochanym i akceptowanym. Bo Bóg chce być kochany i tylko ON może zaspokoić nasze pragnienie MIŁOŚCI, dlatego nieustannie nas szuka na pustyniach i bezdrożach. Wobec powyższego nie mogło zabraknąć adoracji i uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadził ks. Marcin Lewandowski wraz z uczniami z Długosza. Rozważania zachęcały do pięknej miłości wobec Boga, do kontemplowania Jego Boskiego Oblicza i czerpania sił do życia z tego Źródła Miłości.

W słowach konferencji prowadzonej przez ks. Mateusza Kulińskiego można było usłyszeć, że w życiu mamy do wyboru miłość przez małe „m”, czyli to co oferuje nam m.in. świat mediów, romantycznych uniesień, oraz MIŁOŚĆ przez duże „M”, czyli to wszystko, co ofiaruje nam Bóg. Jezus daje nam jasno do zrozumienia, że tylko ON – ŹRÓDŁO WODY ŻYWEJ – zapewni nam to, czego szukamy – MIŁOŚĆ.

Ogromny entuzjazm, który gościł w sercach młodych, sprawił, że spotkanie nie miało końca. Przez długi czas młodzież uwielbiała Boga śpiewem i tańcem za dar spotkania i dotknięcia Jezusa. Gospodarz spotkania – ks. dyrektor Jacek Kędzierski – zadbał o poczęstunek dla jego uczestników.

Następne spotkanie Dotknij Jezusa będzie miało miejsce 10 marca 2017 r. o godzinie 19:30 w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła we Włocławku. Przyjdź, zobacz i daj się pokochać Jezusowi.

ks. Marcin Lewandowski

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 lutego 2017 14:36

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 stycznia 2017 15:05

24 stycznia br. w parafii p.w. św. Stanisława BM we Włocławku odbył się siódmy dzień Tygodnia Ekumenicznego poświęcony rzeczywistości służby w pojednaniu, co zakreślił w swoim wprowadzeniu proboszcz ks. prał. Sławomir Deręgowski. Pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego zebrani duchowni parafii miasta z Biskupem Seniorem, diecezjalnym referentem ds. Ekumenizmu ks. prał. Grzegorzem Karolakiem, ks. prał.  Dariuszem Kalińskim – teologiem pojednania i zgromadzonymi wiernymi parafii włocławskich katolickich i ewangelicko-augsburskiej; siostrami zakonnymi oraz przedstawicielami wspólnot – pochylaliśmy się nad wezwaniem do pojednania służebnego oraz służby w pojednaniu. Kaznodzieja – Pastor Dawid Mendrok, zauważył w swoim rozważaniu potrzebę poszukiwania kontaktu ekumenicznego na każdym poziomie życia: naukowym i praktycznym, codziennym, prozaicznym… - tym samym odpowiadamy na przynaglenie Jezusowe z Wieczernika - ”aby byli jedno…”. Po zakończeniu ks. bp. Wiesław Mering spotkał się i udzielił błogosławieństwa przedstawicielom wspólnot włocławskich parafii na dzieło ewangelizacji naszego Miasta.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 stycznia 2017 17:16

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 stycznia 2017 17:10

 

Wtorek 24 Stycznia godzina 18 - Parafia św.Stanisława BM.

Mszy św. przewodniczy J.E. ks. Bp. Wiesław A. Mering Pasterz Diecezji Włocławskiej.

Homilia ks. Dawid Mendrok.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 103

NASZE FILMY

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

 

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

 

Diecezjalne Studium Organistowskie